Pekárna v Chánike – podpora pro rozšíření pomoci
Podpořte s námi projekt, který má smysl a pomůže přesně tam, kde pomoc potřebují. Podpořme pekárnu naší partnerské organizace Shingala Azad přímo v Iráku. Na rozšíření pomoci je nutno každý měsíc vybrat 17.000 Kč na nákup mouky. Předem chceme poděkovat za vaši podporu a slibujeme, že vás zde na FB budeme průběžně informovat o provozu pekárny, kam putuje vaše pomoc, i o těch, komu jsme za pomoc vděčni. Č.ú.- 107-9237600267/0100
Pekárna byla vystavěna ve stejnojmenné obci za podpory MZV České republiky, Slovenské katolické charity, irácké organizace BCF. Zajišťuje výrobu kurdského chleba pro vysídlené obyvatele; zajišťuje jejich každodenní spotřebu. Pekárna rovněž poskytuje pracovní příležitost pro několik místních zaměstnanců. Je v provozu již dva měsíce.
V současné době pekárna poskytuje chléb nejen lidem, kteří se vrátili ze zajetí tzv. Islámského státu, ale i do dětského domova v obci Chánike, kde žijí děti, které přišly o rodiče při útoku tzv. Islámského státu v roce 2014 v oblasti Šingálu/Sindžáru. Měsíční příjem pro dětský domov je celkem 300 ks chleba, což je velice málo. V uprchlickém táboře žije dalších 30 sirotků, kterým chceme začít poskytovat pomoc. S každou vaší podporou můžeme pomoci více lidem, dětem.

Pekárna v Chánike – podpora pro rozšíření pomoci